Test nożyc do ściągania izolacji Knipex (11 82 130)

Małe, precyzyjne nożyce Knipex to produkt, który powstał z myślą o elektronikach. Przeznaczone są do cięcia i ściągania izolacji z jedno- wielo- i cienkożyłowych przewodów o przekroju do 0,7 mm(2)

Nożyce wyposażone są w otwór pozwalający sprawnie odseparować izolację od przewodu, a następnie ją usunąć.

Odstęp między ostrzami, a jednocześnie średnica otworu do ściągania izolacji regulowana jest przez wkręt regulujący z nakrętką kontrującą. Dzięki temu praca jest precyzyjna i powtarzalna. Elektronikowi nie grozi przypadkowe przecięcie przewodu.

Zwężona główka nożyc powyżej otworu do ściągania izolacji pozwala na pracę w wąskich przestrzeniach. Ułatwia to także dostanie się do wybranego przewodu w wiązce.

Tak przebiega proces obróbki cienkiego przewodu z izolacją.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego testowane nożyce oraz ich codzienne użycie w serwisie samochodowym.

Jak zawsze ciekawi jesteśmy Waszej opinii na temat testowanych narzędzi. Jeżeli mieliście okazję używać już nożyc do ściągania izolacji Knipex, koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Test zestawu kluczy nasadowych Wera Zyklop z funkcją przytrzymywania (05004203001)

Czy zwykłe klucze nasadowe mogą być niezwykłe? Ponownie przekonał nas o tym niemiecki producent narzędzi – Wera. Musicie przyznać, że kolorowy zestaw nasadek w sztywnym i estetycznym etui wygląda jakby był stworzony do dobrej zabawy, a nie ciężkiej pracy. Dzięki profesjonalnym narzędziom właśnie nawet ciężka praca może okazać się przyjemnością.

Eleganckie i wytrzymałe etui mieści 10 nasadek o rozmiarach od 10 do 19 mm. Numeracja znajdująca się na etui została wyszyta grubymi nićmi, także nie ma mowy o jej zdarciu. Mocny rzep silnie trzyma całe opakowanie, mimo uczucia lekkiego naprężenia. Etui wyposażone jest w obrotowy mechanizm blokujący nasadkę w wybranym miejscu. W ten sposób nasadki nie mają prawa się przemieszczać ani wypadać w trakcie transportu.

Pozwoliliśmy sobie porównać klucz nasadkowy Wera do standardowego klucza. Różnice zauważalne są natychmiast. Wewnątrz klucza znajdziemy kulki oparte na sprężynie, przytrzymujące wkręt. Jest to nieoceniona zaleta podczas pracy w ciasnych miejscach, gdzie nie można przytrzymać wkręcanego elementu. Radełkowanie poprowadzone zostało w innym niż standardowo miejscu. Jest także szersze i głębsze. Pewnie leży nawet w otłuszczonej dłoni pozwalając na szybkie pokręcanie poluzowanej już śruby.

Musicie przyznać, że odczytanie rozmiaru nasadki w standardowym przypadku wymaga pewnego skupienia wzroku i zajmuje trochę czasu. To jaki rozmiar ma klucz Wera wiadomo od razu, nawet z większej odległości. Duża oszczędność czasu. Gdyby tego było mało, kolorystyczny system „Take it easy” upraszcza sprawę jeszcze bardziej.

Klucze dobrze przylegają do łba śruby, wyglądają bardzo atrakcyjnie oraz mogą być stosowane w urządzeniach takich jak np. wkrętarka. Nie należy ich jednak używać w trybie udarowym.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo, przedstawiającym wyżej opisywane cechy zestawu nasadek Wera Zyklop.

Chętnie poznamy Waszą opinię na temat testowanego zestawu! Może ktoś z Was już od dawna używa kluczy nasadkowych Wera Zyklop? Pochwalcie się w komentarzu.

Test szczypiec do opasek zaciskowych z mechanizmem przytrzymującym Knipex (85 51 250 AF)

Szczypce do opasek zaciskowych Knipex mieliście okazję już poznać, podczas testów przeprowadzonych w 2018 roku. Wtedy testowaliśmy ich uboższą wersję, bez mechanizmu przytrzymującego
http://blog.dobrymechanik.pl/test-szczypiec-do-opasek-zaciskowych-z-tasmy-sprezynowej-knipex/ Cieszymy się, że ponownie do nas trafiły, ponieważ jest to bardzo użyteczne narzędzie.

Model z mechanizmem przytrzymującym to kolejny gest Knipex w kierunku mechaników, którzy jeszcze bardziej mogą skupić się na realizacji zadania. Od teraz nie trzeba pilnować, czy opaska jest odpowiednio rozprężona i czy zaraz nie wyślizgnie się z uścisku. Charakterystyczne kliknięcie mechanizmu zapewnia operatora, że jeden z problemów został rozwiązany.

Jak w większości szczypiec Knipex, rozstaw szczęk ustalany może być na obiekcie. Wszystko za sprawą praktycznego bolca, który stanowi również blokadę wybranego rozmiaru.

W celu ponownego rozwarcia szczęk należy nacisnąć dźwignię, która zwalnia blokadę. Wszystko odbywa się przy bardzo lekkim ruchu palca, dzięki czemu do obsługi narzędzia wystarczy tylko jedna ręka.

Jak mechanizm działa w rzeczywistości? Przekonajcie się oglądając poniższy materiał!

Nasza opinia to jedno, ale jeszcze bardziej ciekawi nas Wasza opinia na temat prezentowanych narzędzi. Co myślicie o szczypcach z mechanizmem przytrzymującym? Macie już z nimi jakieś doświadczenia?

Test wkrętaka Wera Kraftform Kompakt 20 z etui (05051021001)

Narzędzia Wera słyną z innowacji, wszechstronnego zastosowania i wysokiej jakości wykonania. Nie mogło być inaczej, gdy wypuszczono na rynek wkrętak Kraftform Kompakt 20. Wariantów wkrętaka serii Kraftform jest kilka i głównie różnią się one wyposażeniem dodatkowym (etui, dodatkowe groty).

Cechą charakterystyczną testowanego modelu jest magazynek z podstawowymi grotami oraz trzpień bagnetowy chowany w rękojeści. Cechy te czynią wkrętak wielofunkcyjnym narzędziem, zajmującym bardzo mało miejsca.

Na końcu trzpienia znajduje się tulejka zapewniająca pewne prowadzenie narzędzia podczas prac. Mechanizm przytrzymujący groty okazuje się bardzo skuteczny i gwarantuje szybką ich wymianę, stąd jego nazwa – Rapidator. Przycisk PRESS znajdujący się w rękojeści otwiera magazynek z grotami.

Po wciśnięciu tulejki mocującej trzpień bagnetowy wysuwa się z rękojeści, a po jeszcze mocniejszym wciśnięciu tulejki można go oddzielić od bazy wkrętaka. Trzpień bez problemu może służyć jako adapter do wkrętarki.

Bez wątpienia możliwość pokręcania krótkim wkrętakiem w ciasnych miejscach, a w razie potrzeby praca jak pełnowymiarowym śrubokrętem to znaczące zalety Kraftform Kompakt 20. Jego niewielkie rozmiary czynią go także idealnym narzędziem do pracy w terenie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego testowane narzędzie oraz jego zastosowanie w praktyce!

Dajcie znać co sądzicie o takim kompaktowym wkrętaku! Jaka jego funkcja byłaby dla Was najcenniejsza?

Test samonastawnych szczypiec do ściągania izolacji KNIPEX (12 40 200)

Samonastawne szczypce do ściągania izolacji to niecodzienny widok w warsztacie samochodowym. Jest to też jedno z narzędzi, o którego istnieniu nie wie pewnie większość mechaników. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy je Wam przedstawić.

Szczypce wykonano z lekkiego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Przeznaczone są do ściągania izolacji gumowych i z tworzywa sztucznego z przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych. W szczękach umieszczony został ruchomy ogranicznik pozwalający dobrać długość ściąganej izolacji.

U dołu szczypiec znajduje się pokrętło pozwalające dobrać odpowiednią głębokość cięcia w zależności od rodzaju zastosowanej izolacji. Przewidziano także przydatny obcinak do drutu miedzianego i aluminiowego wielożyłowego o przekroju do 10 mm² oraz jednożyłowego do 6 mm².

Szczypce samoczynnie dopasowują się do przekroju obrabianego przewodu, dzięki czemu zdjęcie izolacji przebiega w sposób szybki, kontrolowany i pewny. Na końcu szczęk znajdują się elementy chwytające przewód, zapewniające stabilizację podczas obrabiania.

Narzędzie to docenią szczególnie elektrycy, którzy ściągają izolację dziesiątki razy dziennie. Dzięki temu narzędziu praca staje się dużo szybsza i precyzyjniejsza. Poniżej prezentujemy film przedstawiający szczypce do ściągania izolacji Knipex podczas ich normalnej pracy.

Dajcie znać co sądzicie o takich szczypcach? Jak bardzo przyspieszyłyby Waszą pracę? A może ktoś z Was od dawna z nich korzysta?

Test klucza płasko-oczkowego z grzechotką z przełącznikiem zmiany kierunku pracy Wera Joker (05020064001)

Kluczy płasko-oczkowych Wera serii Joker nie trzeba przedstawiać. Kilka miesięcy temu sprawdziliśmy cały ich zestaw, a po więcej zapraszamy Was tutaj. Dlaczego wracamy do tematu? Ponieważ na testy trafiła ich najbardziej zaawansowana odmiana – Wera Joker z grzechotką z przełącznikiem zmiany kierunku pracy.

Główną różnicą pomiędzy standardowym kluczem Wera Joker jest odsadzona o 15° grzechotka. Zabieg ten umożliwił wygodniejsze operowanie kluczem oraz przenoszenie większych momentów obrotowych. Z powodu odsadzenia grzechotka nie może być używana odwrotnie, jak ma to miejsce w standardowym kluczu. Wymusiło to pojawienie się wygodnego przełącznika trybu pracy.

Nieodłącznym elementem serii Joker jest kolorystyczne oznaczenie rozmiarów kluczy w systemie „Take it easy”. Nie mogło także zabraknąć fenomenalnego ogranicznika przytrzymującego nakrętkę oraz uniemożliwiającego zsuwanie się klucza. Ogranicznik z naniesionymi ostrymi zębami pozwala także odkręcać mocno zapieczone śruby, po których łbach ślizga się standardowy klucz.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Wiele osób ceni sobie użytkowanie kluczy płasko-oczkowych Wera dzięki precyzyjnej pracy i niecodziennemu designowi. Ciekawi jesteśmy, co Wy sądzicie na ich temat? Może nie są to najtańsze narzędzia, ale z pewnością można potraktować je jako inwestycję, która na pewno się zwróci.

Test szczypiec Knipex Cobra® ES (87 51 250) – Szczypce do rur bardzo wąskie

Knipex to specjalista w dziedzinie produkcji szczypiec, dlatego każde z nich ma specjalne zastosowanie. Tym razem na stół trafiły bardzo wąskie szczypce do rur, które mają więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać.

Szczypce wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, dodatkowo poddanej fosforowaniu. To gwarancja odporności narzędzia na korozję i zniszczenia. Jak większość szczypiec Knipex, wyposażone są one w precyzyjną blokadę rozwarcia szczęk. Regulacji dokonać można bezpośrednio na chwytanym przedmiocie za pomocą przycisku. Zapewnia to optymalne dopasowanie do przedmiotów o różnej wielkości i wygodną dla dłoni pozycję rękojeści. Porównując je do standardowych szczypiec, zauważyć można spłaszczenie i wydłużenie elementów chwytnych. Dzięki czemu dostęp do chwytanego elementu jest niezwykle łatwy.

Jak wspomnieliśmy, szczypce wykorzystać można w wielu sytuacjach. Sprawdzą się także jako klucz nastawny do odkręcania i dokręcania śrub, demontażu i montażu opasek zaciskowych, wyciągania i zakładania zawleczek zabezpieczających czy chwytania ciasno umieszczonych przekaźników i bezpieczników.

Zobacz film przedstawiający szczypce Knipex Cobra® ES w użyciu.

Dajcie znać w komentarzu co sądzicie o takich szczypcach. Czy ich wąskie szczęki rozwiązałyby wasze problemy z trudnym dostępem do elementów?

Test grzechotki Wera Zyklop Speed z zabierakiem 1/4″ (05003500001)

Grzechotka Wera Zyklop Speed to kolejna propozycja jednego narzędzia rozwiązującego kilka problemów. Największą zaletą tej grzechotki jest możliwość używania jej jako wkrętaka, a po ułamku sekundy powrotu do standardowego trybu pracy. Mechanizm ten umożliwia naprawdę szybki montaż elementów w samochodzie, co zwiększa moc przerobową warsztatu i zadowolenie klienta z szybkiego serwisu.

Grzechotka posiada ruchomą główkę, która blokuje się w 3 położeniach. 0°, 15° i 90° w lewo i prawo. Zwolnienie blokady następuje poprzez przesunięcie zielonego suwaka. Główka umieszczona jest ciasno w widełkach, przez co operuje się nią bardzo precyzyjnie i sprawia wrażenie solidnej. Nad rękojeścią umieszczona została tulejka z tworzywa sztucznego, umożliwiająca chwyt w momencie szybkiego pokręcania. Znacznie zwiększa to prędkość odkręcania i wkręcania śrub, co widoczne jest na filmie w dalszej części wpisu.

Jak na porządną grzechotkę przystało, z tyłu znajduje się przycisk zwalniający blokadę nasadki. Otaczający ją pierścień służy do zmiany kierunku działania grzechotki. Specjalnie uformowany, schodkowy kształt zapewnia możliwość przesuwania pierścienia nawet przy brudnych dłoniach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego grzechotkę oraz jej skuteczność podczas codziennych czynności w warsztacie.

Co sądzicie o takiej grzechotce? Według nas to ciekawa propozycja dla szybkich, powtrzalnych czynności. Jest też na tyle mała, że może znajdować się w mobilnym zestawie narzędzi.

Poznań Motor Show 28-31 marca 2019

W dniach 28-31 marca 2019 na MTP w Poznaniu odbyła się coroczna wystawa samochodowa Poznań Motor Show. Tym razem na miejscu zjawiło się 146 718 odwiedzających, którzy mogli podziwiać ponad 1000 pojazdów prezentowanych przez 170 wystawców. Poniżej prezentujemy jedne z ciekawszych pojazdów.

Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019
Targi motorshow 2019

Co sądzicie o tegorocznej edycji Poznań Motor Show? Dajcie znać w komentarzu!

Test szczypiec-klucz Knipex (86 03 250 i 86 01 250)

Najfajniejsze narzędzia to te, które pełnią wiele funkcji. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w walizce i czas, potrzebny na szukanie odpowiedniego klucza czy szczypiec. Niewątpliwie do takich należą szczypce i klucz w jednym od Knipexa. Wyobraźcie sobie, że jednym kluczem jesteście w stanie zastąpić cały zestaw kluczy płaskich. Oczywiście nie wszędzie da się operować takim dużym kluczem, jednak jeżeli jest on w stanie zastąpić kilka średnich i największych rozmiarów, to już jesteśmy na tak. szczypce klucz Knipex Szczypce-klucz występują w dwóch wariantach. Model 86 03 250 widoczny wyżej, posiada chromowaną powłokę oraz gładką rękojeść powlekaną tworzywem sztucznym. Drugi wariant widoczny poniżej to Model 86 01 250 poddany fosforowaniu i wyposażony w szorstką antypoślizgową rękojeść. Obie pary charakteryzują się odpornością na korozję i rdzę oraz wysoką temperaturę.szczypce klucz KnipexSzczypce mają bardzo szeroki rozstaw szczęk. Zakres pracy to 0-52 mm. Powierzchnia chwytająca nakrętkę jest gładka co w połączeniu z idealnym dopasowaniem współpracujących elementów pozwala przykręcać np. akcesoria chromowane.szczypce-klucz knipexRegulacja na nakrętce za pomocą przycisku pozwala precyzyjnie dobrać rozstaw szczęk, jednak dla dodatkowego ułatwienia naniesiona została numeracja z wygodnym oczkiem do wybrania odpowiedniego rozmiaru. Regulacyjny sworzeń pełni także funkcję zabezpieczenia przed przypadkową zmianą rozmiaru. szczypce-klucz knipex  Praca szczypco-kluczem jest bardzo komfortowa. Długie ramie pozwala odkręcać mocniej przykręcone nakrętki, a mechanizm dopasowywania szczęk do łba śruby pozwala na tyle rozluźnić zacisk aby obrócić klucz bez ruszania go z miejsca.szczypce-klucz knipexZobacz jak Szczypce-klucz Knipex pracują w rzeczywistych warunkach.

Szczypce-klucz docenią także blacharze. Precyzyjny chwyt pozwala zaciskać i zaginać różne przedmioty w bardzo kontrolowany sposób. szczypce-klucz knipexDajcie znać co sądzicie o takich rozwiązaniach? Bylibyście skłonni zrezygnować z kilku kluczy płaskich dla jednych wszechstronnych szczypiec? Dla nas to kolejne pozytywne zaskoczenie i nowoczesne rozwiązania w świecie narzędzi ręcznych.