W poprzednim wpisie przybliżyliśmy Wam temat otwierania własnego warsztatu samochodowego. Jeżeli czytaliście go z uwagą, to skojarzycie, że poruszyliśmy tam temat ograniczonej liczby warsztatów oferujących usługę dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam właśnie ten obszar pracy mechaników samochodowych.

Na pewno po świecie jeździ pokaźny procent właścicieli samochodów, którzy nie wiedzą, że w skrzyni biegów znajduje się olej smarujący, a co dopiero aby go regularnie wymieniać! O ile w skrzyniach manualnych olej wymienia się niezbyt często, to w ciężko pracujących skrzyniach automatycznych może to znacznie wpłynąć na kulturę ich pracy i awaryjność. Współpracujące ze sobą metalowe elementy z czasem zaczynają się zużywać, a opiłki zastosowanych materiałów pływają po skrzyni biegów. O tym jaki wpływ na skrzynię biegów ma stan oleju dowiecie się później, a teraz zapraszamy do krótkiego instruktażu przygotowanego przez Mariusza Zapałę z Zapała Automatic, jak wymienić olej w skrzyni biegów w sposób dynamiczny.

Jak możecie kojarzyć się z lekcji fizyki jeszcze z czasów młodości, jeżeli jest dynamika, to jest i statyka. Poniżej przedstawiamy Wam „tradycyjny” (statyczny) sposób wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Jest ona zdecydowanie prostsza, nie wymaga inwestycji w specjalne urządzenia i przebiega prawie tak samo jak dla oleju silnikowego, jednak czy jest wystarczająco skuteczna? Zobaczcie jak przedstawia to właściciel kanału „To. Jest proste”.

A teraz coś dla mechaników lubiących posłuchać, co mają do powiedzenia koledzy zza oceanu. Zapraszamy do materiału, pokazującego jak sprawdzać olej w skrzyni biegów samochodów „egzotycznych”, gdzie szukać informacji i czy w ogóle są one dostępne. I co najważniejsze, jaki wpływ na pracę skrzyni biegów i jej elementy ma odpowiedni stan oleju smarującego. Posłuchajcie ChrisFix i oceńcie sami

Czekamy na Wasze opinie! Czy ktoś z Was jest specjalistą w serwisowaniu automatycznych skrzyń biegów i żadna skrzynia nie ma przed nim tajemnic? A może ktoś z Was zamierzam wydać najbliższą wypłatę na urządzenie do dynamicznej wymiany oleju? Dajcie znać!

Czy artykuł był pomocny?
TakNie