Dzisiaj przedstawiamy Wam coś zupełnie innego. Nie narzędzie, a zestaw do zabezpieczenia narzędzi Knipex. Szczypce i klucze tego niemieckiego producenta swoje kosztują, dlatego warto zadbać też o ich bezpieczeństwo.

Zestaw składa się z jednej rozciągliwej linki zabezpieczającej, dwóch wysokiej jakości karabińczyków i trzech pasków mocujących. Całość bardzo ładnie się prezentuje, a do tego ma wiele zastosowań.

Sposób montażu paska mocującego znacie już z poprzednich recenzji. Jeżeli jeszcze ich nie czytaliście, koniecznie zobaczcie nagranie w dalszej części materiału. Opisywany zestaw składa się z tylu elementów, że ogranicza Was tylko wyobraźnia. Karabińczyk pozwala szybko uwolnić narzędzie w razie jego zmiany lub wykonywania nietypowej pracy, jednak można też narzędzie przypiąć bezpośrednio do linki zabezpieczającej tak jak przedstawiono to na zdjęciu z drabiną.

Knipex ostrzega, że zestaw zabezpieczający zapewnia bezpieczeństwo tylko w przypadku łączenia go z narzędziami Knipex wyposażonymi w system Tethered tools (metalowe oczko).

Nie da się ukryć, że zestaw ten głównie sprawdzi się na placu budowy czy w alpinizmie przemysłowym. Daliśmy mu jednak szansę sprawdzić się w warunkach warsztatowych, bo okazuje się, że i tu może się on przydać.

Zdarza się, że trzeba wykonać drobne prace pod maską, gdy samochód jest uniesiony na podnośniku. Upadek narzędzia z wysokości 2 metrów może mu poważnie zaszkodzić i w tej sytuacji przydałby się zestaw od Knipex.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, które najlepiej przedstawia zestaw i jego zastosowanie. Całość wykonana jest naprawdę w wysokiej jakości.

Jak zawsze ciekawi jesteśmy Waszej opinii na temat prezentowanych przez nas narzędzi. Zdarzało Wam się opuścić narzędzie podczas pracy? Czy taki zestaw pomógłby Wam w przyszłości? Dajcie znać w komentarzu!

Czy artykuł był pomocny?
TakNie