Czy zwykłe klucze nasadowe mogą być niezwykłe? Ponownie przekonał nas o tym niemiecki producent narzędzi – Wera. Musicie przyznać, że kolorowy zestaw nasadek w sztywnym i estetycznym etui wygląda jakby był stworzony do dobrej zabawy, a nie ciężkiej pracy. Dzięki profesjonalnym narzędziom właśnie nawet ciężka praca może okazać się przyjemnością.

Eleganckie i wytrzymałe etui mieści 10 nasadek o rozmiarach od 10 do 19 mm. Numeracja znajdująca się na etui została wyszyta grubymi nićmi, także nie ma mowy o jej zdarciu. Mocny rzep silnie trzyma całe opakowanie, mimo uczucia lekkiego naprężenia. Etui wyposażone jest w obrotowy mechanizm blokujący nasadkę w wybranym miejscu. W ten sposób nasadki nie mają prawa się przemieszczać ani wypadać w trakcie transportu.

Pozwoliliśmy sobie porównać klucz nasadkowy Wera do standardowego klucza. Różnice zauważalne są natychmiast. Wewnątrz klucza znajdziemy kulki oparte na sprężynie, przytrzymujące wkręt. Jest to nieoceniona zaleta podczas pracy w ciasnych miejscach, gdzie nie można przytrzymać wkręcanego elementu. Radełkowanie poprowadzone zostało w innym niż standardowo miejscu. Jest także szersze i głębsze. Pewnie leży nawet w otłuszczonej dłoni pozwalając na szybkie pokręcanie poluzowanej już śruby.

Musicie przyznać, że odczytanie rozmiaru nasadki w standardowym przypadku wymaga pewnego skupienia wzroku i zajmuje trochę czasu. To jaki rozmiar ma klucz Wera wiadomo od razu, nawet z większej odległości. Duża oszczędność czasu. Gdyby tego było mało, kolorystyczny system „Take it easy” upraszcza sprawę jeszcze bardziej.

Klucze dobrze przylegają do łba śruby, wyglądają bardzo atrakcyjnie oraz mogą być stosowane w urządzeniach takich jak np. wkrętarka. Nie należy ich jednak używać w trybie udarowym.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo, przedstawiającym wyżej opisywane cechy zestawu nasadek Wera Zyklop.

Chętnie poznamy Waszą opinię na temat testowanego zestawu! Może ktoś z Was już od dawna używa kluczy nasadkowych Wera Zyklop? Pochwalcie się w komentarzu.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie