Knipex to specjalista w dziedzinie produkcji szczypiec, dlatego każde z nich ma specjalne zastosowanie. Tym razem na stół trafiły bardzo wąskie szczypce do rur, które mają więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać.

Szczypce wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, dodatkowo poddanej fosforowaniu. To gwarancja odporności narzędzia na korozję i zniszczenia. Jak większość szczypiec Knipex, wyposażone są one w precyzyjną blokadę rozwarcia szczęk. Regulacji dokonać można bezpośrednio na chwytanym przedmiocie za pomocą przycisku. Zapewnia to optymalne dopasowanie do przedmiotów o różnej wielkości i wygodną dla dłoni pozycję rękojeści. Porównując je do standardowych szczypiec, zauważyć można spłaszczenie i wydłużenie elementów chwytnych. Dzięki czemu dostęp do chwytanego elementu jest niezwykle łatwy.

Jak wspomnieliśmy, szczypce wykorzystać można w wielu sytuacjach. Sprawdzą się także jako klucz nastawny do odkręcania i dokręcania śrub, demontażu i montażu opasek zaciskowych, wyciągania i zakładania zawleczek zabezpieczających czy chwytania ciasno umieszczonych przekaźników i bezpieczników.

Zobacz film przedstawiający szczypce Knipex Cobra® ES w użyciu.

Dajcie znać w komentarzu co sądzicie o takich szczypcach. Czy ich wąskie szczęki rozwiązałyby wasze problemy z trudnym dostępem do elementów?

Czy artykuł był pomocny?
TakNie