Samonastawne szczypce do ściągania izolacji to niecodzienny widok w warsztacie samochodowym. Jest to też jedno z narzędzi, o którego istnieniu nie wie pewnie większość mechaników. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy je Wam przedstawić.

Szczypce wykonano z lekkiego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Przeznaczone są do ściągania izolacji gumowych i z tworzywa sztucznego z przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych. W szczękach umieszczony został ruchomy ogranicznik pozwalający dobrać długość ściąganej izolacji.

U dołu szczypiec znajduje się pokrętło pozwalające dobrać odpowiednią głębokość cięcia w zależności od rodzaju zastosowanej izolacji. Przewidziano także przydatny obcinak do drutu miedzianego i aluminiowego wielożyłowego o przekroju do 10 mm² oraz jednożyłowego do 6 mm².

Szczypce samoczynnie dopasowują się do przekroju obrabianego przewodu, dzięki czemu zdjęcie izolacji przebiega w sposób szybki, kontrolowany i pewny. Na końcu szczęk znajdują się elementy chwytające przewód, zapewniające stabilizację podczas obrabiania.

Narzędzie to docenią szczególnie elektrycy, którzy ściągają izolację dziesiątki razy dziennie. Dzięki temu narzędziu praca staje się dużo szybsza i precyzyjniejsza. Poniżej prezentujemy film przedstawiający szczypce do ściągania izolacji Knipex podczas ich normalnej pracy.

Dajcie znać co sądzicie o takich szczypcach? Jak bardzo przyspieszyłyby Waszą pracę? A może ktoś z Was od dawna z nich korzysta?

Czy artykuł był pomocny?
TakNie