Kluczy płasko-oczkowych Wera serii Joker nie trzeba przedstawiać. Kilka miesięcy temu sprawdziliśmy cały ich zestaw, a po więcej zapraszamy Was tutaj. Dlaczego wracamy do tematu? Ponieważ na testy trafiła ich najbardziej zaawansowana odmiana – Wera Joker z grzechotką z przełącznikiem zmiany kierunku pracy.

Główną różnicą pomiędzy standardowym kluczem Wera Joker jest odsadzona o 15° grzechotka. Zabieg ten umożliwił wygodniejsze operowanie kluczem oraz przenoszenie większych momentów obrotowych. Z powodu odsadzenia grzechotka nie może być używana odwrotnie, jak ma to miejsce w standardowym kluczu. Wymusiło to pojawienie się wygodnego przełącznika trybu pracy.

Nieodłącznym elementem serii Joker jest kolorystyczne oznaczenie rozmiarów kluczy w systemie „Take it easy”. Nie mogło także zabraknąć fenomenalnego ogranicznika przytrzymującego nakrętkę oraz uniemożliwiającego zsuwanie się klucza. Ogranicznik z naniesionymi ostrymi zębami pozwala także odkręcać mocno zapieczone śruby, po których łbach ślizga się standardowy klucz.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Wiele osób ceni sobie użytkowanie kluczy płasko-oczkowych Wera dzięki precyzyjnej pracy i niecodziennemu designowi. Ciekawi jesteśmy, co Wy sądzicie na ich temat? Może nie są to najtańsze narzędzia, ale z pewnością można potraktować je jako inwestycję, która na pewno się zwróci.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie