Grzechotka Wera Zyklop Speed to kolejna propozycja jednego narzędzia rozwiązującego kilka problemów. Największą zaletą tej grzechotki jest możliwość używania jej jako wkrętaka, a po ułamku sekundy powrotu do standardowego trybu pracy. Mechanizm ten umożliwia naprawdę szybki montaż elementów w samochodzie, co zwiększa moc przerobową warsztatu i zadowolenie klienta z szybkiego serwisu.

Grzechotka posiada ruchomą główkę, która blokuje się w 3 położeniach. 0°, 15° i 90° w lewo i prawo. Zwolnienie blokady następuje poprzez przesunięcie zielonego suwaka. Główka umieszczona jest ciasno w widełkach, przez co operuje się nią bardzo precyzyjnie i sprawia wrażenie solidnej. Nad rękojeścią umieszczona została tulejka z tworzywa sztucznego, umożliwiająca chwyt w momencie szybkiego pokręcania. Znacznie zwiększa to prędkość odkręcania i wkręcania śrub, co widoczne jest na filmie w dalszej części wpisu.

Jak na porządną grzechotkę przystało, z tyłu znajduje się przycisk zwalniający blokadę nasadki. Otaczający ją pierścień służy do zmiany kierunku działania grzechotki. Specjalnie uformowany, schodkowy kształt zapewnia możliwość przesuwania pierścienia nawet przy brudnych dłoniach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego grzechotkę oraz jej skuteczność podczas codziennych czynności w warsztacie.

Co sądzicie o takiej grzechotce? Według nas to ciekawa propozycja dla szybkich, powtrzalnych czynności. Jest też na tyle mała, że może znajdować się w mobilnym zestawie narzędzi.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie