Grzechotka Zyklop Hybrid 1/2″ to chyba największy produkt Wery, który mieliśmy okazję testować. Już od początku przypadła nam do gustu. Wygląda bardzo masywnie, ale jest relatywnie lekka. Rękojeść Kraftform do której przyzwyczaiła nas Wera, jak zawsze pewnie leży w dłoni. W tym zestawie rękojeści są aż dwie, także jest za co chwytać.

Standardowa grzechotka może nie pozwolić na uzyskanie wystarczającego momentu obrotowego do odkręcenia śruby. Wtedy mechanicy albo korzystają z klucza płaskiego i przedłużki w postaci rury, albo z większej grzechotki, lub grzechotki teleskopowej. Musicie przyznać, że klucz płaski połączony z rurą nie wygląda profesjonalnie. Większa grzechotka to kolejne narzędzie, które trzeba kupić, a potem gdzieś trzymać. Ostatnie – grzechotki teleskopowe sprawiają wrażenie mniej trwałych. Wymyślono zatem wkładaną w rdzeń grzechotki przedłużkę, z solidnego kawałka metalu.

Taki zestaw zaczyna ważyć swoje i sprawia wrażenie gotowego na każdą śrubę. Samo połączenie jest pewne i sztywne, dzięki blokadzie w postaci wystającego bolca i otworu. Dzięki temu uzyskujemy naprawdę długą, solidną i wygodną grzechotkę.

Aby odłączyć przedłużkę, należy wcisnąć bolec blokujący. Służy do tego dołączony szpikulec z oczkiem, znajdujący się w rękojeści przedłużki. Jeżeli obawiacie się o jego zgubienie, to sam z rękojeści z pewnością nie wypadnie. Spasowanie jest bardzo ciasne i trzeba się dość wysilić, aby go wyjąć. Ważne, aby po rozłączeniu schować go od razu w rękojeści, a nie zostawić na wózku narzędziowym.

Grzechotka wyposażona jest w drobną podziałkę z 72 zębami, dzięki czemu kąt pracy wynosi zaledwie 5°. Sama głowica mimo przenoszenia dużego momentu obrotowego przy użyciu przedłużki, jest smukła i wąska. Pozwala to operować nią w mniej dostępnych obszarach. Nie mogło także zabraknąć zatrzasku kulowego, gwarantującego pewne osadzenie kluczy nasadowych.

Grzechotka w serwisie samochodowym jest jednym z kluczowych narzędzi używanych prawie przez cały czas. Dlatego bardzo ważne jest, aby była niezawodna, wygodna i skuteczna. Grzechotka Wera Zyklop Hybrid bez wątpienia do takich należy, a w połączeniu z kluczami nasadkowymi testowanymi tutaj, tworzą naprawdę porządny zestaw.

Jak zawsze ciekawi jesteśmy Waszej opinii na temat testowanego przez nas narzędzia! Macie już swoją ulubioną grzechotkę, lub jest nią właśnie Wera Zyklop Hybrid? Dajcie znać w komentarzu!

Czy artykuł był pomocny?
TakNie