computer-garage

Dziś prowadzenie warsztatu samochodowego bez komputerowego wsparcia jest jak jedzenie zupy widelcem – niby można, ale po co? Przyjrzymy się zatem trzem programom stworzonych z myślą o zarządzaniu auto-serwisem: Warsztat24, Serwis GT 2 firmy AcomNEX i Supermechanik.

Pierwszym i często najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze programu jest z reguły ceny. Na tym polu Warsztat24 prawdopodobnie przoduje, ponieważ już od 300 złotych możemy wejść w posiadanie podstawowej wersji, a wszystkie funkcje zamykają się w 500 złotych. Dodatkową zaletą jest fakt, że płacimy tylko raz, a przyszłe aktualizacje są już wliczone w cenę. Program AcomNEX jest zdecydowanie droższy – podstawowa wersja to wydatek 390 złotych, natomiast wersja ze wszystkimi funkcjami to już 990 złotych za jedno stanowisko, dodatkowo aktualizacje są objęte abonamentem. Supermechanik oferuje inne podejście – cena za nabycie licencji umożliwiającej korzystanie z pełnej wersji programu to abonament w wysokości 120 złotych na rok. Choć początkowo cena jest najniższa, to bardzo łatwo można policzyć po jakim czasie zaczynamy płacić więcej niż za wspomniane wcześniej programy.

porownanie-cen

Dokonaliśmy już zakupu – co teraz? Spójrzmy na ilość funkcji, które posiadają poszczególne programy. Supermechanik wypada blado w porównaniu z pozostałymi, co nie znaczy, że jest zły. Posiada wszystkie podstawowe funkcje – budowanie bazy klientów, pojazdów, generuje faktury VAT, terminarz czy kalkulator kosztów naprawy to działania, bez których ciężko sobie wyobrazić jakikolwiek program. Warsztat24 oferuje już dużo więcej, oprócz wspomnianych już podstaw posiada takie funkcje jak powiadomienia SMS, wsparcie dla przechowalni opon, do zleceń można dodawać PDF lub zdjęcia, tworzyć gotowe szablony zleceń, można ustalić porządkowanie faktur według ustalonych zasad, do tego za niedużą opłatą wsparcie techniczne dostosuje program do naszych potrzeb. Program AcomNEX w wersji PRO posiada najwięcej funkcji spośród wszystkich, do tego można go zintegrować z oprogramowaniem zewnętrznym, na przykład często używanym Subiekt GT, czyli system sprzedażowy robiony z myślą między innymi o warsztatach samochodowych właśnie.

porowanie-funkcjonalnosci

Który program jest zatem najlepszy? Jak dokonać wyboru? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy z programów znajdzie swoje zastosowanie w swojej niszy. Supermechanik niewątpliwie będzie świetnym wyborem dla nowopowstałych warsztatów, które dopiero zaczynają działać na rynku. Niewielka cena za roczny abonament i wszystkie potrzebne funkcje sprawią, że start z serwisem samochodowym będzie uporządkowany od samego początku. Warsztat24 to fantastyczny wybór, który może się poszczycić chyba najlepszym stosunkiem ceny do jakości swojego produktu, powiadomienia SMS pomogą w budowaniu jeszcze silniejszej relacji klient-mechanik. Serwis GT 2 doskonale sprawdzi się w dużych punktach serwisowych, dla których zarówno duży początkowy wydatek jak i system abonamentu aktualizacyjnego nie będzie odczuwalny. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakim warsztatem jesteśmy i jakie mamy oczekiwania od oprogramowania wspomagającego prowadzenie naszego interesu.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie