Dla warsztatów, które korzystają z Zilo do udostępniania terminów online, właściwe zarządzanie kalendarzem podczas urlopu jest kluczowe, aby uniknąć przypadkowych rezerwacji przez DobryMechanik.pl, gdy warsztat jest zamknięty. Aby skonfigurować kalendarz podczas urlopu, postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Gdy warsztat jest nieczynny z powodu urlopu, konieczne jest zablokowanie dostępności terminów na każdym udostępnionym stanowisku na DobryMechanik.pl. Stanowiska widoczne na wizytówce warsztatu mają ikonę pod nazwą stanowiska.

Widok dzienny kalendarza Zilo

Na przedstawionym ekranie z kalendarza Zilo widać dostępność 2 stanowisk ilościowych (Mechanika ogólna i Fast-fit) oraz 1 stanowiska czasowego (Koła i opony) na DobryMechanik.pl. Stanowisko klimatyzacji nie jest widoczne na wizytówce, co oznacza, że nie wymaga blokowania podczas urlopu. 

Zablokowanie stanowiska ilościowego

  • Kliknij niebieski przycisk ze znakiem „+”.
  • Wybierz opcję „Oznacz jako niedostępny”.
  • Dodaj notatkę, na przykład „Urlop”, i zatwierdź blokadę terminu.
  • Powtórz czynność dla innych stanowisk dostępnych online.
Blokowanie terminu na stanowisku ilościowym

Zablokowanie stanowiska czasowego

Dla stanowiska czasowego, wykonaj te same kroki, dodatkowo rozszerzając blokadę na wszystkie dostępne godziny na portalu. Godziny dostępne na wizytówce są podświetlone na niebiesko.

Blokowanie terminu na stanowisku czasowym

Widoczność terminów na wizytówce DobryMechanik.pl

Prawidłowo skonfigurowany urlop na wybrany dzień

Dzięki takiej konfiguracji kalendarza w Zilo, terminy zablokowane z powodu urlopu będą widoczne na wizytówce jako niedostępne. W rezultacie klienci będą mieli możliwość wyboru jedynie tych dni, w których warsztat będzie przyjmował klientów.

Widok formularza na wizytówce warsztatu

Prawidłowe zarządzanie kalendarzem w Zilo gwarantuje realne i aktualne terminy online, co wspiera profesjonalny wizerunek oraz umożliwia pozyskiwanie klientów także poza godzinami pracy warsztatu.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie