Poznaj kilka praktycznych porad, dzięki którym kierowcom łatwiej będzie znaleźć Twój warsztat w serwisie DobryMechanik.pl.

Najlepszym miejscem, by zaprezentować klientom swoją ofertę jest lista warsztatów na DobryMechanik.pl. Wyświetlają się na niej wszystkie wizytówki warsztatów spełniające konkretne kryteria wyszukiwania danego kierowcy. Kryteria te można podzielić na 3 grupy:

Sposób na dotarcie do większej liczby kierowców w warsztacie samochodowym.

1. Warsztaty z wybranego miasta lub dzielnicy

Przykład: lista warsztatów z Woli w Warszawie, która wyświetla się kierowcom wpisującym w wyszukiwarce frazy typu: “Mechanik Warszawa Wola” lub “Warsztat samochodowy Wola”.

2. Warsztaty oferujące konkretną usługę

Przykład: lista warsztatów wykonujących usługę wymiany opon w Warszawie, na którą trafią kierowcy po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy typu: “wymiana opon warszawa”.

3. Warsztaty specjalizujące się w wybranej marce

Przykład: listy warsztatów naprawiających samochody marki Volkswagen w Warszawie. Najczęściej będą trafiali tam kierowcy szukający frazy typu “Warsztat samochodowy Volkswagen Warszawa” lub “Mechanik VW Warszawa”.

Jak widać, kierowcy szukają warsztatów według precyzyjnych kryteriów i chcą mieć pewność, że w wybranym przez siebie serwisie uzyskają pomoc, której potrzebują.  By zwiększyć szansę na to, że wizytówka będzie wyświetlała się na wysokiej pozycji na liście (dzięki czemu więcej kierowców  zwróci na nią uwagę) warto wypełnić najważniejsze pola w wizytówce warsztatu tj.:

Zdjęcie

Grafiki na wizytówce to pierwsze elementy, który przyciągają uwagę potencjalnego klienta. Warto więc zadbać, by kojarzyły się one z profesjonalizmem i były wysokiej jakości. Jeżeli Twój warsztat ma ciekawie urządzoną recepcję lub charakterystyczną halę napraw, pokaż to! Dobrze sprawdzają się też fotografie pracowników, gdyż w naturalny sposób budują zaufanie.

Sposób na dotarcie do większej liczby kierowców w warsztacie samochodowym.
JTJ Sp. z o.o. Garaż Mocy

Opis

Kilka krótkich zdań, które podkreślają główne zalety warsztatu. Ten sam tekst będzie widoczny w wynikach wyszukiwania oraz na wizytówce. W opisie nie warto używać ogólnych i stereotypowych stwierdzeń typu “Nasz zakład działa na rynku od X lat”. Za to komunikat: “​​Specjalizujemy się w naprawach samochodów marek japońskich, a nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w autoryzowanych serwisach.” na pewno zainteresuje kierowców, chcących naprawić Toyotę. 

Usługi

Od tego, które pola zaznaczysz, a które nie, zależeć będzie, czy Twój serwis wyświetli się na liście warsztatów z okolicy oferujących np. geometrię kół. Nie warto jednak zaznaczać usług, których nie wykonujesz, tylko po by wyświetlać się częściej. Pamiętaj, że klient szuka zwykle konkretnej usługi i odmowa wykonania jej przy umawianiu wizyty może skutecznie zniechęcić go do powrotu przy innej okazji. Co gorsze, może skończyć się też negatywną opinią wystawioną w internecie.

Cennik

Jest ostatnim elementem wizytówki wyświetlającym się na listach warsztatów. Sugeruje on kierowcom przybliżony zakres cen, na który powinni być przygotowani, jeśli zdecydują się na Twoje usługi. W cenniku warto umieścić przede wszystkim te naprawy, o które klienci pytają najczęściej oraz te, które nie wymagają zaawansowanej diagnostyki. 

Dodatkowo korzystając z kalendarza Zilo, możemy udostępnić w nim wolne terminy na wymianę opon. Taki kalendarz będzie wtedy wyświetlany na żywo na portalu, co zachęci klientów do umówienia się na konkretny termin przez internet. Dodatkowo taki kalendarz jest dużo bardziej widoczny i zwiększa powierzchnię wizytówki na listingach.

Co dodatkowo wpływa na konkretną pozycję warsztatu na liście?

Wyszukiwarka DobryMechanik.pl działa według takich samych zasad, co w każdym innym serwisie (np. Google). By Twój warsztat wyświetlał się wyżej w wynikach, warto zwrócić uwagę na:

Pozytywne opinie

Przy wyborze warsztatu użytkownicy kierują się przede wszystkim opiniami znajomych oraz ocenami innych kierowców. Jeżeli Twój warsztat regularnie zbiera pozytywne opinie od swoich klientów, wzbudzi większe zaufanie potencjalnego klienta.

Opinie kierowców w warsztacie samochodowym.

Wolne terminy w Warsztacie

Większość kierowców chce naprawić swój samochód jak najszybciej, więc wyświetlanie im wizytówek warsztatów bez terminów na najbliższe trzy tygodnie mija się w celem. Warto dbać więc o aktualizację wolnych terminów na wizytówkach. Pomaga to usprawnić proces umawiania wizyt i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji… w której kierowca nie zostanie przyjęty.

Kalendarz online dla warsztatow.

Wyróżnienie Warsztat Godny Zaufania

Każdy Warsztat Godny Zaufania przeszedł specjalny audyt, który potwierdził najwyższy poziom świadczonych usług oraz obsługi klienta. Naturalnym jest, że chcemy proponować ich usługi kierowcom, dlatego serwisy oznaczone znakiem “Warsztat Godny Zaufania” zawsze wyświetlane się na samej górze. Stale poszerzamy grono Warsztatów Godnych Zaufania, proponując audyt serwisom z najlepszymi opiniami klientów.

Wizytówka warsztatu.
HR Automotive serwis

Stosując się do powyższych porad z pewnością poprawisz widoczność swojej wizytówki w serwisie DobryMechanik.pl. Życzymy wielu nowych klientów!  

Czy artykuł był pomocny?
TakNie