Dobry mechanik powinien znać samochody „od stóp do głów”. Takimi stopami, a raczej butami samochodu są opony. Ogólnie rzecz biorąc, można zauważyć, że cena opon rośnie wraz z ich średnicą i szerokością. Niby normalne, ale czasami szokujące dla zwykłego klienta warsztatu samochodowego, kiedy przeskok o 1 cal średnicy, może niemal podwoić cenę opony. A ulubiony klient warsztatów to taki, który chce opony najtańsze i najlepsze 🙂 No to jak to w końcu z tym jest…. Żeby było tanio, można poddać opony bieżnikowaniu, ale czy będzie najlepiej? Firma FBO Rubber Technology S.A. zaprasza Was na spacer po ich wielkim warsztacie, gdzie przeprowadzany jest proces bieżnikowania zużytych opon samochodowych. Mechaniku, sprawdź ile wiesz o bieżnikowaniu opon, lub dowiedz się jeszcze wiecej!

Wracając do klienta warsztatu, który chce opony najtańsze i najlepsze. Czy warto polecić takie opony? Jak dobre są one w stosunku do ich niskiej ceny? Waldemar Florkowski z kanału „moto doradca” postanowił to sprawdzić i odpowiedzieć kierowcom na podstawowe pytania z tego zakresu.

Można by wywnioskować jedno. Nie ma nic za darmo. Zatem za ceną opony idą właściwości jezdne, trwałość i skuteczność. Jednak, gdyby nie byłoby to popularne, to czy tyle byśmy o tym słyszeli? O ile zwykły Kowalski kupuje komplet opon raz na kilka lat, o tyle w firmach transportowych nie wygląda to już tak kolorowo. Floty pojazdów ciężarowych przejeżdżają miliony kilometrów w najróżniejszych warunkach drogowych, a dla ich ogumienia nie ma litości pod naciskiem kilkudziesięciu ton ładunku. Jeżeli musicie zmieniać ogumienie jak skarpetki, to możliwość ich bieżnikowania wydaje się dobrym pomysłem na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. A jak to wygląda od strony Waszych warsztatów? Czy ktoś z Was zajmuje się bieżnikowaniem opon, lub zleca to zewnętrznej firmie na prośbę klienta, który serwisuje u was swój pojazd? Czy któryś z warsztatów zajmujących się ciężkimi pojazdami interesował się kiedyś ile pojazdów branych na warsztat jeździ na oponach bieżnikowanych? Macie z nimi jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia? Podzielnie się nimi z nami!

Czy artykuł był pomocny?
TakNie