W dobie ogromnej rynkowej konkurencji właściciele warsztatów szukają skutecznych sposobów na wyróżnienie swojego biznesu. Kolosalne znaczenie w pozyskiwaniu nowych klientów mają rekomendacje. Poszukiwanie dobrego mechanika samochodowego zaczyna się często od weryfikacji opinii w Google. Wspierając współpracujące z DobryMechanik.pl warsztaty samochodowe postrzegamy zadanie budowania wizerunku bardzo szeroko. Znaczącą rolę odgrywa w nim możliwość udziału w programie Warsztat Godny Zaufania.

Warsztat Godny Zaufania – co to znaczy

Warsztat Godny Zaufania to prestiżowe wyróżnienie, które uzyskać mogą serwisy samochodowe współpracujące z DobryMechanik.pl. Warunkiem jest zebranie bardzo dobrych (średnia ocen co najmniej 5 na 6 możliwych gwiazdek) opinii klientów oraz przejście naszego audytu. Przeprowadzana weryfikacja ukierunkowana jest na sprawdzenie jakości obsługi klienta oraz poziomu świadczonych usług naprawczych i serwisowych.

Warunki certyfikacji

Oprócz wspomnianego już powyżej podstawowego wymogu dotyczącego liczby otrzymanych gwiazdek warsztat, który chce otrzymać certyfikat Warsztat Godny Zaufania, powinien spełnić kilka dodatkowych warunków. Należą do nich:

  • wskaźnik odbieralności połączeń przychodzących na wirtualny numer telefonu warsztatu na poziomie co najmniej 75% w każdym okresie rozliczeniowym 
  • dbałość o zachowanie wysokiej jakości obsługi klienta
  • udzielanie gwarancji na wykonane usługi i zastosowane części
  • budzący zaufanie wygląd obiektu
  • oferowanie klientom możliwości zapłaty za usługi przy pomocy karty płatniczej
promuj warsztat samochodowy

Obsługa klienta i wygląd obiektu – jak oceniamy

O ile konkretne wymogi, które musi spełnić warsztat starający się o certyfikację, nie budzą  wątpliwości, to warunki miękkie opisane w dwóch ostatnich punktach rodzą często wiele pytań. Dlaczego nie stawiamy twardych wymogów w zakresie standardów obsługi klienta oraz wyglądu obiektu? Bardzo dobrze znamy specyfikę funkcjonowania warsztatów i zdajemy sobie sprawę, że ich możliwości mogą się różnić między innymi w zależności od lokalizacji i liczby zatrudnionych osób. Dlatego w tym zakresie postawiliśmy na audyt, który nie jest sztywny. Nasz opiekun dokonuje oceny w oparciu o swoje doświadczenie i biorąc pod uwagę różnego rodzaju uwarunkowania dotyczące konkretnego warsztatu. 

Korzyści z posiadania certyfikatu

Warsztaty, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji, zostają oznaczone specjalną odznaką, która wyświetla się obok ich nazwy na stronie DobryMechanik.pl. Potencjalny  klient przeczyta przy odznaczeniu informację, że warsztat oferuje wysoką jakość obsługi oraz rzetelnie wykonuje usługi. Warsztaty Godne Zaufania wyświetlają się na portalu na górze listy wyszukiwania. Zwiększa to szansę na dotarcie do osób zainteresowanych zleceniem naprawy. Odznaczenie odgrywa ważną rolę w tworzeniu eksperckiego wizerunku i budowaniu zaufania klientów. Warsztaty otrzymują również certyfikaty w formie papierowej, które mogą powiesić w swojej siedzibie oraz inne gadżety (m.in. zawieszki olejowe, zapachy do auta, ulotki i naklejki).

siec warsztatow polecana

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasad wyróżnienia Warsztat Godny Zaufania, skontaktuj się z Nami.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie