Klucze trzpieniowe TORX® od Wera to przedostatnie testowane przez nas narzędzie w roku 2019. Kolorowy system „Take it easy” wprowadza nutę radości w szarość warsztatu zimową porą. Zobaczcie, co mamy Wam do powiedzenia na temat tego zestawu.

Zestaw składa się z 9 kluczy od TX 8 do TX 40. Oznaczenia na kluczach zostały wygrawerowane laserowo, dlatego nigdy ich nie pomylicie. Wykonanie w technologi BlackLaser zwiększyło ochronę antykorozyjną i trwałość.

Pamiętacie dawne zestawy kluczy imbusowych/TORX® zawieszonych na metalowym pierścieniu ze sprężynkami? Łatwo było zgubić pojedyncze klucze, a samo wciskanie go w sprężynkę też nie należało do przyjemnych czynności. Potem stworzono rozkładane etui z tworzywa sztucznego, jednak zestaw sam się mógł rozkładać i składać. Wera zastosowała do tego elastyczny materiał, przyjemny w dotyku z zieloną blokadą otwarcia.

Klucze wyposażone są w kolorowe nasadki z tworzywa sztucznego. Dzięki czemu ich spasowanie z otworem w organizerze jest dość ciasne, aby same nie wypadły. Dodatkowo wspomniany system „Take it easy” ułatwia błyskawiczne wybranie żądanego rozmiaru klucza, a sama powłoka zapewnia lepszy chwyt i pracę w niskich temperaturach.

W organizerze znajdziemy także magnetyzer, umożliwiający jeszcze lepsze przytrzymywanie śruby czy wkręta.

Sferyczne zakończenie TORX® pozwala wkręcać śruby pod kątem. Czy faktycznie to działa? Zobaczcie na filmie w dalszej części wpisu.

W materiale wideo poniżej prezentujemy omawiany zestaw oraz pokazujemy, jak pracuje on w normalnych warunkach warsztatowych.

Niezmiennie ciekawi nas Wasza opinia na temat testowanych narzędzi. Dajcie znać w komentarzu!

Czy artykuł był pomocny?
TakNie