Szczypce do opasek zaciskowych Knipex mieliście okazję już poznać, podczas testów przeprowadzonych w 2018 roku. Wtedy testowaliśmy ich uboższą wersję, bez mechanizmu przytrzymującego
http://blog.dobrymechanik.pl/test-szczypiec-do-opasek-zaciskowych-z-tasmy-sprezynowej-knipex/ Cieszymy się, że ponownie do nas trafiły, ponieważ jest to bardzo użyteczne narzędzie.

Model z mechanizmem przytrzymującym to kolejny gest Knipex w kierunku mechaników, którzy jeszcze bardziej mogą skupić się na realizacji zadania. Od teraz nie trzeba pilnować, czy opaska jest odpowiednio rozprężona i czy zaraz nie wyślizgnie się z uścisku. Charakterystyczne kliknięcie mechanizmu zapewnia operatora, że jeden z problemów został rozwiązany.

Jak w większości szczypiec Knipex, rozstaw szczęk ustalany może być na obiekcie. Wszystko za sprawą praktycznego bolca, który stanowi również blokadę wybranego rozmiaru.

W celu ponownego rozwarcia szczęk należy nacisnąć dźwignię, która zwalnia blokadę. Wszystko odbywa się przy bardzo lekkim ruchu palca, dzięki czemu do obsługi narzędzia wystarczy tylko jedna ręka.

Jak mechanizm działa w rzeczywistości? Przekonajcie się oglądając poniższy materiał!

Nasza opinia to jedno, ale jeszcze bardziej ciekawi nas Wasza opinia na temat prezentowanych narzędzi. Co myślicie o szczypcach z mechanizmem przytrzymującym? Macie już z nimi jakieś doświadczenia?

Czy artykuł był pomocny?
TakNie