Chcesz reklamować warsztat w sieci? Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać strona warsztatu samochodowego? Jakie informacje powinieneś tam umieścić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie korzyści przynosi strona warsztatu samochodowego?

To podstawowe narzędzie pozwalające reklamować biznes w sieci. Strona warsztatu samochodowego spełnia wiele zadań. Najważniejsze z nich to:

 • Prezentacja produktów i usług warsztatu

Na stronie w jasny i przejrzysty sposób zaprezentujesz pełną ofertę Twojego warsztatu. Dzięki temu potencjalni klienci jeszcze przed umówieniem wizyty lub pierwszym telefonem mogą zapoznać się z dostępnymi produktami i usługami.

 • Dotarcie do potencjalnych odbiorców

Strona internetowa to tak naprawdę Twoje biuro, tylko zlokalizowane w przestrzeni online. W przeciwieństwie do punktu stacjonarnego jest ono otwarte 24 h/dobę. Jednocześnie obsługa klientów odwiedzających Twoją stronę nie wymaga od Ciebie bezpośredniego zaangażowania.

 • Pozyskiwanie nowych klientów

Strona internetowa warsztatu ma przede wszystkim sprzedawać. Wielu użytkownikom w zupełności wystarczy kompleksowa informacja, opinie zadowolonych klientów i kalendarz online do umówienia wizyty. Wszystkie te elementy możesz umieścić na stronie.

 • Kreowanie wizerunku profesjonalisty w branży

Strona internetowa jest dla wielu internautów miernikiem Twojej wiarygodności. Dzięki stronie Twój warsztat jest obecny w przestrzeni online, poddaje się ocenie klientów, a tym samym buduje swoją wiarygodność w oczach internautów.

 • Budowanie trwałych relacji z klientami

Twoje wirtualne biuro warto wykorzystać nie tylko jako miejsce prezentacji oferty, ale także jako źródło cennych informacji. Proponując darmową i wartościową wiedzę, wzbudzasz zaufanie potencjalnych klientów.

strona dla serwisu samochodowego

Jak powinna wyglądać strona internetowa warsztatu?

Co zrobić, aby strona internetowa warsztatu przyciągała uwagę potencjalnych klientów i zachęcała do poznania Twojej oferty? Powinieneś zadbać, aby była:

 • Użyteczna

Strona warsztatu powinna być czytelna i przejrzysta, aby „jak po sznurku” prowadzić odwiedzającego do interesujących go informacji. Prosta nawigacja ułatwia znalezienie cennika, formularza kontaktowego lub adresu Twojego warsztatu. 

 • Przekonująca

Zwięzłe, przydatne treści odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. Chcą oni szybkiej i konkretnej informacji, która pomoże im szybko podjąć decyzję.

 • Dostosowana do urządzeń mobilnych

Ponad połowa ruchu w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Dlatego Twoja strona musi być czytelna również na smartfonach i tabletach. Potencjalni klienci coraz częściej właśnie na tych urządzeniach poszukują informacji.

 • Bezpieczna

Bezpieczeństwo w sieci ma bardzo duże znaczenie dla Internautów. Dlatego strona Twojego warsztatu musi być zgodna z obowiązującymi przepisami RODO. Oprócz tego powinieneś zadbać o instalację certyfikatu SSL na stronie i wybór bezpiecznego hostingu.

Czy są jakieś alternatywy dla strony warsztatu samochodowego?

Budowa atrakcyjnej, zoptymalizowanej pod kątem użytkowników i Google, funkcjonalnej strony warsztatu wymaga określonych nakładów finansowych. Jeśli nie dysponujesz odpowiednim budżetem, to nie ryzykuj korzystania z najtańszej oferty. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie takiej strony lub nie chcesz inwestować w nią dużych pieniędzy, sprawdź ofertę DobryMechanik.pl, w ramach której otrzymujesz gotową wizytówkę warsztatu oraz dedykowaną stronę WWW na podstawie danych z wizytówki.

Wizytówka prezentuje wszystkie niezbędna dla potencjalnego klienta informacje:

 • nazwę,
 • adres,
 • numer telefonu,
 • formularz online do umawiania wizyt,
 • opinie klientów.

Dodatkowo wizytówka w serwisie DobryMechanik.pl jest zintegrowana z usługą Google Moja Firma.

Podsumowanie

Strona internetowa to podstawowe narzędzie promocji Twojego warsztatu w Internecie. Dzięki niej nie tylko zwiększysz sprzedaż, ale także dotrzesz do szerszego grona odbiorców i zbudujesz wizerunek marki w sieci. Ekonomiczną i skuteczną alternatywą dla strony warsztatu samochodowego jest wizytówka w serwisie DobryMechanik.pl. Pozwala dotrzeć nawet do 750 000 kierowców szukających mechanika na DobryMechanik.pl.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie