Pierwsza na rynku aplikacja do testowania i sprzedaży akumulatorów

Exide stworzył pierwszą aplikację internetową umożliwiającą testowanie, wymianę i sprzedaż akumulatorów. Aplikacja dostępna jest tylko dla zarejestrowanych serwisów, a cały proces testu i sprzedaży ma zająć jedynie 5 minut. Aplikacja współpracuje z testerem akumulatorów Exide EBT965P, także niestety oferta nie jest skierowana do wszystkich.

20% badanych akumulatorów daje negatywny wynik – nadają się do wymiany. Im wcześniej zostanie wykryte niedomaganie akumulatora, tym lepiej dla klienta oraz warsztatu. Klienta nie zaskoczy nagły problem z akumulatorem na drodze, a serwis zyska opinię eksperta w swojej branży i uchroni kierowcę przed nieprzyjemnościami. Dzięki wykryciu usterki akumulatora akurat w Twoim serwisie, prawdopodobnie to u Ciebie kierowca zamówi nowy akumulator. Jest to kolejny sposób na wykonanie usługi i zarobek.

Akumulator samochodowy

Z aplikacji można korzystać zarówno na smartfonie jak i w przeglądarce na komputerze. Wystarczy zarejestrować się na www.ebtp.exide.com. Kompatybilny z nią Exide EBT965P to najnowsza generacja testera akumulatorów. Badanie pozwala uzyskać informacje na temat:

  • mocy rozruchowej
  • napięcia
  • temperatury i pojemności rezerwowej
  • dalszych zaleceń np. doładowanie

Aplikacja analizuje także styl jazdy, dzięki czemu zaplanować można kolejną wizytę w serwisie w celu przeprowadzenia ponownego badania kontrolnego. Kolejną funkcją jest automatyczna wysyłka SMS do klientów, których akumulatory powinny być skontrolowane lub wymienione według badań i zaleceń Exide. Aplikacja zaproponuje także nowe akumulatory przypisane do parametrów auta klienta. Mechanik ma wpływ na ich cenę oraz wycenę wymiany.

Prowadzisz serwis samochodowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *