Exide stworzył pierwszą aplikację internetową umożliwiającą testowanie, wymianę i sprzedaż akumulatorów. Aplikacja dostępna jest tylko dla zarejestrowanych serwisów, a cały proces testu i sprzedaży ma zająć jedynie 5 minut. Aplikacja współpracuje z testerem akumulatorów Exide EBT965P, także niestety oferta nie jest skierowana do wszystkich.

20% badanych akumulatorów daje negatywny wynik – nadają się do wymiany. Im wcześniej zostanie wykryte niedomaganie akumulatora, tym lepiej dla klienta oraz warsztatu. Klienta nie zaskoczy nagły problem z akumulatorem na drodze, a serwis zyska opinię eksperta w swojej branży i uchroni kierowcę przed nieprzyjemnościami. Dzięki wykryciu usterki akumulatora akurat w Twoim serwisie, prawdopodobnie to u Ciebie kierowca zamówi nowy akumulator. Jest to kolejny sposób na wykonanie usługi i zarobek.

Akumulator samochodowy

Z aplikacji można korzystać zarówno na smartfonie jak i w przeglądarce na komputerze. Wystarczy zarejestrować się na www.ebtp.exide.com. Kompatybilny z nią Exide EBT965P to najnowsza generacja testera akumulatorów. Badanie pozwala uzyskać informacje na temat:

  • mocy rozruchowej
  • napięcia
  • temperatury i pojemności rezerwowej
  • dalszych zaleceń np. doładowanie

Aplikacja analizuje także styl jazdy, dzięki czemu zaplanować można kolejną wizytę w serwisie w celu przeprowadzenia ponownego badania kontrolnego. Kolejną funkcją jest automatyczna wysyłka SMS do klientów, których akumulatory powinny być skontrolowane lub wymienione według badań i zaleceń Exide. Aplikacja zaproponuje także nowe akumulatory przypisane do parametrów auta klienta. Mechanik ma wpływ na ich cenę oraz wycenę wymiany.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie