Dlaczego warto dbać o to, by Twoi klienci wystawiali po wizycie swoje opinie? Bo mogą one pomóc innym kierowcom w podjęciu decyzji o wyborze właśnie Twojego warsztatu. Opinie zwiększają wiarygodność mechaników, pozwalają budować zaufanie i minimalizują ryzyko, że usługa nie zostanie dobrze wykonana.

Gdzie najlepiej zbierać opinie kierowców?

Dobrym miejscem na początek jest wizytówka na Google Moja Firma. Pozytywne opinie mają tam w dodatku korzystny wpływ na pozycję Twojego warsztatu w wynikach wyszukiwania Google. Negatywne i fałszywe komentarze nie są jednak szczegółowo weryfikowane, co może narazić na atak, np. ze strony nieuczciwej konkurencji.

Problem ten rozwiązuje serwis DobryMechanik.pl. Wizytówka na tym portalu, tak samo jak ta w Google, zawiera wszystkie niezbędne informacje o warsztacie, zaś wszelkie komentarze są moderowane. Ponadto serwis DobryMechanik.pl odwiedzany jest miesięcznie przez milion osób szukających zaufanego mechanika. Zdecydowanie warto zadbać tam o pozytywne opinie na temat swojego warsztatu… tym bardziej, że kierowcy, w trosce o swoje auta, coraz rzadziej ograniczają się do sprawdzenia opinii jedynie na Google.

Opinie kierowców w warsztacie samochodowym

Najpopularniejsze sposoby na zbieranie pozytywnych opinii:

1. Proszenie o opinię to nic złego

To zdecydowanie najprostszy sposób – nie warto obawiać się bezpośredniego zwracania się do klientów z prośbą o opinię. Nie jest to narzucanie się, tylko uzasadniona prośba o ocenę Twojej pracy. Pamiętaj, że kierowcy, którzy odwiedzają Twój warsztat również pracują i prawdopodobnie sami też proszą o opinie swoich klientów. Twoja prośba wyda im się czymś zupełnie normalnym.

Sposoby zbierania opinii w warsztacie samochodowym.

Jeśli jednak wciąż czujesz opór, spróbuj zacząć od stałych klientów z którymi dobrze się znasz. Możesz też zrobić to bez słów, wręczając razem z rachunkiem lub fakturą ulotkę od DobryMechanik.pl z prośbą o wystawienie opinii na portalu. Stojak z ulotkami warto postawić też na recepcji.

2. Przypomnienia drogą elektroniczną (e-mail lub SMS)

Po udanej naprawie warto wysłać do klienta e-mail lub SMS z podziękowaniami za zaufanie oraz z prośbą o wystawienie opinii. Wymaga to jednak zbudowania i stałego aktualizowania bazy klientów oraz uzyskania od nich odpowiednich zgód marketingowych (z uwagi na RODO). 

W tej sytuacji naprzeciw Twoich potrzeb po raz kolejny wychodzi serwis DobryMechanik.pl, który pozwala wysyłać takie wiadomości zbiorczo i automatycznie oraz sam przechowuje dane kontaktowe do klientów.  

Zbieranie opinii.

3. Widgety na stronie warsztatu

Warto wykorzystać też stronę internetową warsztatu. Możesz umieścić na niej specjalny widget, który umożliwi proste wystawianie opinii klientom, a osobom odwiedzającym stronę po raz pierwszy zaprezentuje komentarze innych zadowolonych kierowców.

Prosty poradnik, jak zainstalować na swojej stronie widget od DobryMechanik.pl znajdziesz tutaj: Widżet Dobrymechanik.pl na Twojej stronie internetowej!

Jak zbierać opinie w serwisie samochodowym?

4. Media społecznościowe

Jeśli prowadzisz profil swojego warsztatu na portalach społecznościowych np. Facebook, nie zapomnij aktywować sekcji ocen i raz na jakiś czas przypominać w postach klientom, by podzielili się z innymi swoją opinią na temat Twoich usług. Prawie każdy kierowca korzysta już dziś z mediów społecznościowych, więc szansa na zdobycie nowych klientów dzięki tym kanałom wcale nie jest mała.

Podsumowując, zdecydowanie warto dbać o zbieranie pozytywnych opinii i budować dobry wizerunek swojego warsztatu w Internecie. Jeśli nie masz czasu, by zajmować się tym osobiście, skorzystaj z wielu gotowych i przystępnych rozwiązań, które oferuje np. serwis DobryMechanik.pl

Pamiętaj też, że na wszystkie opinie zdecydowanie warto jest odpowiadać. W kolejnym artykule opowiemy o tym, jak najlepiej odpisywać na komentarze klientów.

Czy artykuł był pomocny?
TakNie