Sezon na serwis klimatyzacji samochodowej rusza pełną parą. Wakacje coraz bliżej, a niesprawna klimatyzacja może popsuć każdy wakacyjny wyjazd. Portal dobrymechanik.pl odnotowuje znaczący wzrost zgłoszeń do warsztatów na serwis klimatyzacji, od najprostszego odgrzybiania wraz z uzupełnieniem czynnika chłodzącego, po problemy z nieszczelnością układu czy całkowitego braku chłodzenia. Z tego powodu postanowiliśmy przybliżyć Wam temat serwisowania układu klimatyzacji. Z praktyki wiemy, że są warsztaty, które na ten okres potrafią zawiesić świadczenie standardowych usług i zajmują się jedynie klimatyzacją. Oznacza to, że najwidoczniej można na tym nieźle zarobić, a sezon dopiero co się zaczyna!

W pierwszej kolejności zobaczcie na czym polega serwis klimatyzacji samochodowej na przykładzie Pana Tomasza Kaczora. Może czas wyposażyć Wasz warsztat w odpowiednie urządzenia?

Łatwiejsza część serwisowania klimatyzacji za nami. A jak pomóc klientowi, któremu co chwilę ubywa czynnika na skutek nieszczelnego układu? Najnowsze rozwiązania techniki znacznie ułatwiają pracę mechanika czyniąc go coraz skuteczniejszym i dokładniejszym w diagnozie oraz naprawie. Przekonajcie się o tym sami oglądając materiał od ZHUAgmet.

Jeżeli znalezienie nieszczelności graniczy z cudem i już na prawdę nie macie pomysłu to być może w tej sytuacji pomoże środek uszczelniający do układów klimatyzacji samochodowej. Jak działa i jak go stosować? Krótki filmik firmy LaserSinex opisuje całe zagadnienie.

Najdroższym elementem układu klimatyzacji samochodowej jest sprężarka klimatyzacji. Nie bez powodu klienci decydują się oddawać ją do regeneracji, tak samo jak filtr DPF czy wtryskiwacze i inne drogie elementy samochodu, chcąc zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zobaczcie jak w skrócie wygląda ciekawy proces regeneracji sprężarki klimatyzacji samochodowej zaprezentowany przez specjalistów w tej dziedzinie z firmy Serwis Klimatyzacji z Orzesza.

Nadal macie niedosyt informacji? Ostatni filmik, który polecamy obejrzeć to materiał z kanału YouTube Autoklima Ogrzewania Postojowe, gdzie mechanik przedstawia swoje podejście do tematu, które nie zgadza się z popularnymi mitami i faktami na temat klimatyzacji samochodowej, oraz pokazuje proces serwisowania klimatyzacji w powypadkowym samochodzie.

Mamy nadzieję, że przedstawionymi materiałami daliśmy Wam do myślenia i już rozważacie dalsze pogłębianie wiedzy z dziedziny klimatyzacji samochodowej, a jeżeli jest to już Wasza specjalizacja i wiecie o klimatyzacji samochodowej wszystko – pochwalcie się!

Czy artykuł był pomocny?
TakNie