Aby warsztat samochodowy dobrze prosperował, nie wystarczą wiedza i umiejętności załogi oraz wysokiej klasy sprzęt. W dzisiejszych czasach silnej konkurencji do utrzymania się na rynku i generowania satysfakcjonujących zysków serwis samochodowy potrzebuje skutecznego zarządzania. Nie ma zaś skutecznego zarządzania bez dobrej organizacji czasu. Jak zatem usprawnić codzienną pracę warsztatu i zyskać więcej wolnego czasu?

Z artykułu dowiesz się:

  •  jakie narzędzia i procedury są pomocne w efektywnym zarządzaniu czasem i ułatwieniu pracy właściciela warsztatu oraz mechaników. 

Rezerwacje wizyt online

Ciebie i Twoich pracowników często męczą telefony z pytaniami o wolne terminy wizyt? Klienci dzwonią i na linii długo zastanawiają się, która data i godzina będzie dla nich najbardziej przystępna? Przerywa to pracę i sprawia, że masz wrażenie trwonienia cennego czasu? Jest na to rada. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego narzędzia, dzięki któremu udostępnisz na stronie internetowej swojego warsztatu wolne terminy wizyt, a klient w dowolnym momencie wygodnie dokonać może rezerwacji online.

Takim narzędziem jest Zilo stworzone przez DobryMechanik.pl we współpracy z 250 warsztatami partnerskimi i dzięki ich cennemu wsparciu merytorycznemu. Program umożliwia łatwe zarządzanie terminami i pozwala na pozyskiwanie zleceń przez całą dobę. O nowych zleceniach dowiadujesz się automatycznie, dzięki otrzymywanym powiadomieniom.

Przypominanie klientom o wizytach

Kolejny klient nie przyjechał na umówioną wizytę, na której mieliście wykonać rutynowy przegląd olejowy? Inny z ważną usterką pomylił godzinę wizyty i dotarł do warsztatu godzinę po czasie? Masz problem z nieproduktywnymi przestojami i opóźnieniami w pracy? Ze statystyk wynika, że liczba umówionych wizyt, na które klient nie stawił się, znacznie spada, kiedy wysyła się mu powiadomienie. W większości warsztatów nikt nie ma jednak czasu na pisanie wiadomości tekstowych z przypomnieniami, a tym bardziej na wykonywanie telefonów. Tu również z pomocą przychodzi Zilo. System bezobsługowo generuje i wysyła przypomnienia SMS oraz E-MAIL o dacie i godzinie umówionej wizyty.

Automatyczne uzupełnianie danych

Twój papierowy kalendarz pęka w szwach? Często pospiesznie zapisujesz dane klienta? Zdarzyło Ci się, że zapomniałeś zapisać numer telefonu nowego klienta i mimo potrzeby nie mogłeś przełożyć jego wizyty na inną godzinę? Warto przestawić się z analogowego systemu zapisu na wygodny system online. W Zilo wszystkie dane klienta oraz pojazdu zapisują się automatycznie w systemie po dokonaniu przez niego rezerwacji i wypełnieniu formularza.

Podsumowanie

Aby zachować porządek przyjmowanych i przechowywanych informacji, usprawnić kontakt z klientem i oszczędzić czas nie jest potrzebny drogi i skomplikowany program do zarządzania warsztatem. Wystarczą proste i przystępne, ale przemyślane narzędzia, które skupiają swoje funkcjonalności wokół najważniejszych aspektów funkcjonowania warsztatu. 

Czy artykuł był pomocny?
TakNie